کتابخانه عمومی الغدیر

امروز کتاب خوانی و علم آموزی نه تنها یک وظیفه ملی است که یک واجب دینی است. مقام معظم رهبری(مدظلله العالی)

کتابخانه عمومی الغدیر

امروز کتاب خوانی و علم آموزی نه تنها یک وظیفه ملی است که یک واجب دینی است. مقام معظم رهبری(مدظلله العالی)

کتابخانه عمومی الغدیر در استان گلستان،شهرستان علی آباد کتول واقع در شهر مزرعه کتول جنب شهرداری می باشد. این کتابخانه در سال1374 تاسیس شده است.
شماره تماس:01734282752

دنبال کنندگان ۴ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

پیوندهای روزانه

۷ مطلب در خرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

ماه رمضان


بسم الله الرحمن الرحیم

اللّهمَ  اجْعلْ صِیامی فـیه صِیـام الصّائِمینَ وقیامی فیهِ قیامَ القائِمینَ ونَبّهْنی فیهِ عن نَومَةِ الغافِلینَ وهَبْ لی جُرمی فیهِ یا الهَ العالَمینَ واعْفُ عنّی یا عافیاً عنِ المجْرمینَ.

خدایا قرار بده روزه مرا در آن روزه داران واقعى و قیام و عبادتم در آن قیام شب زنده داران و بیدارم نما در آن از خواب بى‌خبران و ببخش به من جنایتم را در این روز، اى معبود جهانیان، و در گذر از من اى بخشنده جنایت‌کاران.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۸ خرداد ۹۴ ، ۱۲:۲۱
الهام عاشوری

به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان نمایشگاه کتاب در کتابخانه برگزار شد.

۴ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۸ خرداد ۹۴ ، ۱۱:۵۷
الهام عاشوری


نخستین نشست به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده، با معرفی 14 کتاب و حضور چشمگیر کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه، اساتید کتابداری و فعالین حوزه کتاب در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی تهران (پارک شهر) برگزار شد.

 به این ترتیب "کتاب‌خوان" به مدت 120 دقیقه میزبان حضور بالغ بر 150 دوستدار کتاب و 14 ارائه دهنده بود. 

سخنان دبیرکل نهاد مقدمه ورود به این نشست بود. وی که مدیریت این نشست را نیز بر عهده داشت، بیان کرد: "کتاب‌خوان" شروع یک سلسله نشست‌هایی در سراسر کشور است که به همت کتابداران، کتابخوانان و همه اهالی کتاب و فرهنگ رونق خواهد گرفت. انشاالله بتوانیم به مطالبه رهبر معظم انقلاب جامه عمل بپوشانیم و کتابخوانی به عادتی مألوف، مأنوس و رایج در بین ما تبدیل شود. هر چند این کار در آغاز راه ممکن است با نواقصی رو به رو باشد. با این‌حال، با پیشنهادات، انتقادات، مشارکت و مساعدت شما، این برنامه را آغاز کرده‌ایم. داعیه‌ای برای مدیریت آن نداریم؛ و از تداوم آن توسط هر مرکز، سازمان و نهادی حمایت می‌کنیم. چراکه خود را موظف و مسئول به حمایت از آن می‌دانیم و هدف ما ترویح کتابخوانی است. 

ضیافت کتاب با معرفی "بیوه کشی" یوسف علیخانی آغاز شد. وی در ابتدای صحبت‌های خود، این استقبال و شوق جمعیت حاضر را ستودنی دانست. "بیوه کشی" روایت سنتی قدیمی در جامعه روستایی ایران است. سنتی که مطابق با آن در صورت فوت همسر زن، او امکان زندگی را با کسی جز برادر وی نداشت. وجه مشخصه ی ارائه این اثر حضور نویسنده و لحن صمیمی وی در پرداختن به شخصیت‌های داستان بود.

"خدمات کتابخانه ای برای کودکان"، کتابی دیگر در نشست "کتاب‌خوان"، از سوی دکتر مهردخت وزیرپور، پیشکسوت رشته کتابداری و مشاور دبیرکل نهاد ارائه شد. دکتر وزیرپور پس از تأکید بر ضرورت توجه به دوران کودکی و نقش سرنوشت ساز آن بر سایر مقاطع زندگی، این کتاب را به عنوان منبعی مفید و راهنما برای کتابداران، به منظور ارائه خدمات متنوع ویژه کودکان معرفی کرد. وی برجستگی این اثر را، تخصص مؤلفین آن در رشته کتابداری و تجربه آنان در حوزه کار با کودک دانست.

"نگهبان تاریکی" نوشته‌ی مجید قیصری توسط حمید نورشمسی فعال رسانه‌ای در حوزه کتاب، در این نشست به حاضران معرفی شد.

"مربای شیرین نوشته هوشنگ مرادی کرمانی"؛ " قصه گویی نوشته آرتور روشن"؛ " بچه های کارون نوشته احمد دهقان"؛ " در محضر لاهوتیان نوشته محمد علی مجاهدی"؛ " فرزندان سیمرغ نوشته علی شاهری"؛ " روانشناسی تنبلی نوشته ادوین سی. بلس"؛ "همسر مسافر زمان نوشته آدری نیفنگر"؛ " نگهبان تاریکی نوشته مجید قیصری"؛ " جان جهان، نویسنده : سوزانا تامارو"؛ " یخی که عاشق خورشید شد نوشته رضا موزونی"؛ " آشنایی با امام عصر نوشته علی هراتیان"؛ "یک عاشقانه آرام نوشته نادر ابراهیمی" از دیگر آثاری بودند که در نخستین نشست " کتاب‌خوان" معرفی شد.


نخستین " نشست به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده" پس از 120 دقیقه و معرفی 14 کتاب، به پایان رسید. 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ خرداد ۹۴ ، ۱۰:۵۴
الهام عاشوری

  

۲ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۵ خرداد ۹۴ ، ۱۲:۳۱
الهام عاشوری

  

۷ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۵ خرداد ۹۴ ، ۱۲:۱۷
الهام عاشوری

     با ورود آقای دیلم رئیس اداره و خانم ابراهیمی و زحمات فراوان شان کتابخونه دگرگون شد کتابهای کودک،نوجوان و مرجع در یک اتاق قرار گرفت و قفسه های نشریات در قسمت ورودی گذاشته شد . وبا ورود نیم قفسه های جدید به کتابخونه تعداد قفسه های نوجوان افزایش یافت همچنین قفسه استان شناسی به مجموعه اضافه شد 

بنده از آقای دیلم و خانم ابراهیمی کمال تشکر را دارم.

  

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ خرداد ۹۴ ، ۱۰:۵۸
الهام عاشوری

نمایشگاه تازه های کتاب        

                             

  با آمدن کتابهای جدید به کتابخونه نمایشگاه تازه های کتاب در کتابخانه برپاشد.

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ خرداد ۹۴ ، ۱۲:۰۲
الهام عاشوری